Gminny Dzień Strażaka w Pinczynie

Dnia 26.05.2018 nasza orkiestra zagrała na corocznym  Gminnym Dniu Strażaka, który tym razem odbył się w Pinczynie.

Przywitaliśmy uczestników marszem Happy Marchinga następnie galową zbiórkę poprowadził komendant gminny ZOSP RP w Zblewie - dh Jarosław Kinowski. Nasza rola polegała na: odegraniu Hymnu Polski - podczas którego została "wciągnięta flaga na maszt "dość" oryginalnie i nietypowo bo flaga została podniesiona wysięgnikiem koszowym; oraz Fanfar podczas odznaczania zasłużonych strażaków - Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał Kazimierz Kosiedowski z naszej rodzimego OSP Pinczyn. W uroczystościach wzięli udział wójt gminy Zblewo a zarazem prezes ZG ZOSP w Zblewie - Artur Herold, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim, jednostki na czele z pocztami Sztandarowymi Ochotniczej Straży Pożarnej gminy Zblewo,oraz szeroko zaproszeni goście. Po części oficjalnej odegraliśmy marsze Północny Stok ,Pochod... Zostaliśmy zaproszeni na nieziemską pinczyńską grochówkę :)Polecam ...skorzystaliśmy też z licznych atrakcji a młodzież orkiestrowa miała okazje przejechać się motocyklem z "Wolnym Trikerem ".

fot. Rafał Gańko