Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kociewskie Pióro

 Dnia 22 lutego w Dworku Tucholskim w Zblewie odbyło się jedenaste rozdanie nagród "Kociewskie Pióro". Kociewskie Pióro to nagroda przyznawana za działalność kulturową na terenach powiatu Tczewskiego, Starogardzkiego oraz Świeckiego.

 

 

 

 Na uroczystości nie mogło zbraknąć orkiestry z Pinczyna pod batutą pana Wacława Osowskiego. Orkiestra przywitała gości krótkim koncertem, wykonując utwory muzyki filmowej i rozrywkowej. Wykonała również regionalny utwór pt. "Korkarz", do którego zatańczyły dzieci z zespołu „Brzady” z Pinczyna. Gminna orkiestra dęta przy OSP Pinczyn została nominowana do Kociewskiego Pióra w kategorii "animacja kultury zbiorowo". Pomimo tego, że nie przyznano jej tej nagrody, orkiestra została wyróżniona przez wójta gminy Zblewo - Atrura Herold nagrodą specjalną za „za wielkie serce, pasję i miłość do muzyki”.

 

mat. foto.: Rafał Gańko