Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Droga Krzyżowa

 Dnia 23 marca w Pinczynie odbyła się uroczysta Droga Krzyżowa. Ludzie, modląc się, szli ulicami Pinczyna i rozważali mękę Chrystusa. Wiernym idącym w tej procesji towarzyszyła orkiestra z Pinczyna. Uświetniła ona całą uroczystość grając pieśni kościelne, które są nieodłącznym elementem tego nabożeństwa. W przemarszu można było usłyszeć m. in. "Wisi na krzyżu", "Ach mój Jezu" itp. Cała uroczystość ma charakter cykliczny więc chętni będą mogli w niej uczestniczyć również za rok. Orkiestry oczywiście nie zabraknie.

 

 

Czytaj więcej: Droga Krzyżowa

Dzień Kobiet - Dąbrówka

  Dnia 7 marca, Gminna Orkiesrta Dęta przy OSP Pinczyn zawitała w Dąbrówce koło Starogardu Gdańskiego. Odbywał się tam Dzień Kobiet organizowany przez radnego Wacława Wikę, sołtysa Dąbrówki Marcina Delewskiego oraz OSP Dąbrówka czyli WIELKIE ŚWIĘTOWANIE z okazji dnia kobiet z udziałem orkiestry OSP Pinczyn.

 

 

Czytaj więcej: Dzień Kobiet - Dąbrówka