Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pożar poszycia leśnego - Bartel Wielki (gm. Kaliska)

 Dnia 27.07.2017 około godz. 10:03 zostaliśmy zadysponowani zastępem GCBA 10/32 do pożaru poszycia leśnego w m. Bartel Wielki (gm. Kaliska), na terenie Leśnictwa Leśna Huta.

 

 

 

 

  

 

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów z OSP Kaliska oraz OSP Piece kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził, że siły i środki są niewystarczające i zadecydował o konieczności zadysponowania kolejnych zastępów poprzez SKKP w Starogardzie Gd. Z chwilą przybycia na miejsce dodatkowych sił i środków zostały utworzone dwa odcinki bojowe. Zastępy zbudowały linie gaśnicze i prowadziły działania w natarciu oraz obronie. W celu zapewnienia zaopatrzenia wodnego zostały zbudowane dwa punkty czerpania wody na pobliskim kanale leśnym - po jednym dla każdego odcinka bojowego. Założenie ćwiczeń zostało osiągnięte, "pożar" został ugaszony, wiedza oraz doświadczenie zdobyte podczas tych ćwiczeń z pewnością zaowocują podczas realnego zwalczania pożarów w lasach i nie tylko. Podziękowania dla KP PSP Starogard Gd, Nadleśnictwu Kaliska oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania ćwiczeń. W ćwiczeniach brały udział:
GCBA 10/32 - OSP Pinczyn
GCBA 5/42 - OSP Zblewo
GCBA 9/32 - OSP Sucumin
GBA 2,5/26 - OSP Kaliska
GBA 2,/16 - OSP Czarna Woda
GLM 8 - OSP Piece
SLOp - JRG Starogard Gd.

 

 

Fot. OSP Kaliska