Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przywrócony do życia - Star 244 GBA 2,5/16

Po wielu przeróbkach, naprawach od dnia dzisiejszego (17.12.2016) w podziale bojowym naszej jednostki jest samochód Star 244 GBA 2,5/16. 

 

 

 

 

 

 

Samochód ten, już wysłużony jednak został przekazany z OSP Zblewo do naszej jednostki i został poddanych gruntowanemu remontowi - zaczynając od naprawy silnika, remontu i przerobieniu zabudowy, poprzez przełożenie zbiornika, na naprawie układu elektrycznego kończąc.

Dzięki uprzejmości p. Henryka Smukała - właściciela firmy Metalhesz możliwy był remont zabudowy pożarniczej (wymiana przerdzewiałych elementów, wykonanie dodatkowych skrytek), który przekazał pod konieczne prace halę produkcyjną w swoim zakładzie, niezbędne profile metalowe, blach, specjalistyczne urządzenia do obróbki metalu). Wszystkie niezbędne prace zostały wykonane przez naszych druhów oraz osób, które chciały nas wspomóc. Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób biorących udział w tym przedsięwzięciu, w szczególności p. Henrykowi Smukała oraz p. Dariuszowi Piłat.

Mamy ogromną nadzieję, że już nie długo będziemy mogli się pochwalić fabrycznie nowym samochodem. Na chwilę obecną do dyspozycji mamy: 
- VW T4  (SLKw)
- Star 244 (GBA 2,5/16)
- Iveco Trolt 6000 (GCBA 10/32)