Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

AED w OSP Pinczyn

W dniu 16.12.2016 w siedzibie firmy Dekpol S.A. z rąk Prezesa Zarządu firmy p. Mariusza Tuchlina odebraliśmy urządzenie, jakim jest automatyczny defibrylator zewnętrzny AED marki Philips wraz
z kompletnym systemem szkoleniowym oraz przystosowanym fantomem do ćwiczeń RKO.

 

 

 

 

 

 

AED to wysoce specjalistyczne, niezawodne, skomputeryzowane urządzenie, które za pomocą poleceń głosowych
i wizualnych prowadzi zarówno osoby z wykształceniem medycznym, jak i bez niego przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążeniaResuscytacja krążeniowo-oddechowa w połączeniu z defibrylacją
w ciągu 3-5 minut od utraty przytomności może pozwolić na skuteczną reanimację w 49-75% przypadków, a każda minuta opóźnienia defibrylacji zmniejsza prawdopodobieństwo przeżycia o 10-12%. 


Chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania Panu Mariuszowi Tuchlinowi - Prezesowi Zarządu firmy Dekpol S.A.  za zakup i przekazanie naszej jednostce tego wyspecjalizowanego sprzętu, który w porę użyty może uratować ludzkie życie. Sami jednak mamy nadzieję, że będziemy używać go tylko do ćwiczeń. Nowy sprzęt od razu został zamontowany w naszym samochodzie ratowniczo - gaśniczym Star 244 GBA 2,5/16, który stanowi wóz pierwszowyjazdowy.

Dzięki temu urządzeniu w Pinczynie oraz okolicy jest jeszcze bezpieczniej.

Sprzęt jaki otrzymaliśmy to:
- AED Philips FRx w walizce Peli IP67
- elektrody terapeutyczne
- klucz pediatryczny
- akumulator treningowy wraz z ładowarką
- elektrody treningowe
- fantom Little Anne