Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pożary w Białachowie

O godz. 2:11 strażacy otrzymali kolejne zgłoszenie o pożarze w tym samym miejscu. Do zdarzenia pojechały jednostki OSP ze Zblewa, Pinczyna, Sucumina oraz z JRG Starogard Gd.

 

 

 

 

Pracowało 8 zastępów. Do godz. 5.10 strażacy walczyli z ogniem. Całkowicie spłonęły zabudowania gospodarcze. Obyło się na szczęście bez ofiar w ludziach, a dom mieszkalny udało się uratować. 
Strażacy jeszcze dobrze nie ochłonęli po tym pożarze, gdy przyszło zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu. 

- Dosłownie kawałek dalej od miejsca pierwszego pożaru doszło do kolejnego - dodaje mł. kpt. Karina Stankowska. - Tym razem również paliła się stodoła i budynek gospodarzy. Na miejsce przybyło pogotowie energetyczne oraz policja. Pracuje 12 zastępów ze Zblewa, Pinczyna, Kalisk, Lubichowa oraz Sucumina. 

Policja nie potwierdza, ale wielce prawdopodobne, że za pożarami w Białachowie stoi podpalacz. Na miejscu pracował przewodnik z psem tropiącym. Pies podjął trop i doprowadził policjantów do jednego z zabudowań. Tam zatrzymano 16-letniego mieszkańca gminy Zblewo. 

/starogardgdanski.naszemiasto.pl/