Gminny Dzień Strażaka 2014

Dnia 10 maja w gminie Zblewo obchodzono Gminny Dzień Strażaka . Gospodarzem obchodów była Ochotnicza Straż Pożarna w Pinczynie. Kolumna umundurowanych strażaków z orkiestrą dętą przemaszerowała ulicami Pinczyna do kościoła parafialnego pw.Św. Elzbiety  na Mszę Św., którą odprawił kapelan strażaków ks. Stefan Rogowski i ksiądz proboszcz  Mieczysław Bizoń.  Po Mszy Św.  na placu przed remizą odbyły się uroczystości oficjalne. Strażaków i zaproszonych gości przywitał Prezes Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP  Dh Krzysztof Trawicki , pełniący również funkcję V-ce Prezesa Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Druh Krzysztof Trawicki złożył życzenia strażakom i ich rodzinom oraz podziękował licznej grupie sponsorów , którzy od lat wspierają działania Ochotniczych Straży Pożarnych. Wiele ciepłych słów z okazji Dnia Strażaka przekazał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st.bryg. Zbigniew Kamiński. Nadesłane życzenia od Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP Dh. Waldemara Pawlaka odczytał Dh Filip Rytelewski.

Uroczystość była okazją  uhonorowania zasłużonych druhów strażaków odznaczeniami .

Złotym Medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczono Dh. Wacława Ossowskiego . Srebrnym  Medalem za zasługi dla pożarnictwa  Dh Kazimierza Ossowskiego, a Brązowym Medalem za zasługi dla pożarnictwa Dh. Janusza Walendziaka. Odznakę Wzorowego Strażaka otrzymali:

Jakub Wetoszka,
Arkadiusz Marks,
Mateusz Kozłowski,
Łukasz Kiełtyka,
Zbigniew Stangel,
Przemysław Dróżkowski.

Wręczono również szereg odznak za  wysługę lat.

W uroczystości brała również udział zaprzyjaźniona jednostka OSP Głodowo (gm. Linowiec), która to wręczyła na ręce Prezesa pamiątkowy puchar za dobrą współpracę.