Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pożar w budynku gospodarczym - Zblewo

 

 

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano płomienie wydobywające się z dachu budynku. Na miejscu byli właściciele obiektu którzy przekazali że w budynku nie ma ludzi. Budynek murowany, konstrukcja dachu drewniana deskowana i papowana pokryta blacho dachówką.

Zabezpieczono teren działań, poprzez zakład energetyczny odłączono prąd. Następnie ratownicy w sprzęcie ODO podali jeden prąd wody w natarciu wewnętrznym na poddasze budynku, następnie dwa kolejne prądy podano z drabin przystawionych na dach. Po przygaszeniu przystąpiono do usuwania nadpalonych desek pokrycia dachowego. W celu dostania się do źródeł ognia zerwano część blacho dachówki. Przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono pozostałą część poddasza  na obecność ewentualnych źródeł ognia, których nie stwierdzono. Poddasze oddymiono przy użyciu agregatu oddymiającego. Sprawdzono wszystkie pomieszczenia w obiekcie. Działania zakończono. - OSP Zblewo