Pożar hal produkcyjno-magazynowych - Skórcz

Dnia 27.05.2019r. około godz. 3:47 zostaliśmy zadysponowani  zastępem GCBA 10/32 przez SKKP w Starogardzie Gdańskim do pożaru hal produkcyjno-magazynowych w m. Skórcz (gm. Skórcz).

Pożar wybuchł ok. 1:40 w nocy. Pożarem objęte zostały hale produkcyjno-magazynowe o powierzchni ok 20 000 mtj. ponad połowa obiektu. W związku z bardzo dużą powierzchnia rozwiniętego pożaru do akcji zostały zadysponowane znaczne siły i środki zarówno z terenu powiatu starogardzkiego jak i powiatów ościennych, a także m.in. z Grudziądza, Torunia, Ostródy i Iławy. Ratownicy ze względu na bardzo duże zadymienie pracują w aparatach OUO. W akcji poza samochodami ratowniczo-gaśniczymi wykorzystywane są drabiny i podnośniki hydrauliczne oraz specjalny samochód ratownictwa chemicznego a także nośniki z kontenerami. W wyniku zmiany kierunku wiatru oraz dużego zadymienia została ogłoszona profilaktyczna ewakuacja jednego z osiedli. Na terenie zakładu znajdowała się instalacja z amoniakiem, który został w sposób kontrolowany wypalony w bezpieczny dla środowiska sposób przy współpracy z Zakładową Strażą Pożarna z Grupy "Azoty" z Puław. W wyniku pożaru rannych zostało dwóch strażaków.

Na miejscu zdarzenia byli m.in. Wojewoda Pomorski - p. Dariusz Drelich, Komendant Główny PSP gen. bryg. Leszek Suski, Pomorski Komendant Wojewódzki nadbryg. Tomasz Komoszyński, Z-ca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego bryg. Dariusz Żywicki, Komendant Powiatowy PSP w Starogardzie Gdańskim bryg. Dariusz Śmiechowski oraz pracownicy samorządowi.

(foto. FB OSP Skórcz)