Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zbiórka na nowy wóz

 Pragniemy poinformować, że nasza jednostka dokłada starań aby pozyskać nowoczesny wóz bojowy, który to ma zastąpić wysłużonego już STARA 244 z 1987r. Dzisiaj straż pożarna to nie tylko gaszenie pożarów, ale także niesienie pomocy ofiarom wypadków oraz innych miejscowych zagrożeń. Dzięki zakupowi nowego samochodu będziemy mogli jeszcze skuteczniej udzielać pomocy osobom jej potrzebującym.

Liczymy na Państwa pomoc. Każda złotówka się liczy!

Wpłat można dokonywać na konto nr:
47 8342 0009 4002 8701 2000 0003
Bank Spółdzielczy w Skórczu o/Zblewo
Ochotnicza Straż Pożarna w Pinczynie
ul. Główna 1c
83-251 Pinczyn
tytuł: "darowizna na zakup samochodu"

Zróbmy coś razem dla bezpieczeństwa nas wszystkich!

<<<KLIKNIJ>>> aby wpłacić darowiznę na zakup samochodu!

 

 

 

 

 

Pierwsze wpłaty na zakup nowego samochodu wpłynęły na konto. To dopiero początek zbiórki. Koszt nowego samochodu to kwota około 800 tyś złotych. Głównym źródłem finansowania będą środki z budżetu samorządu oraz Państwowej Straży Pożarnej, wymagany jest też wkład własny. Wierzymy, że wraz z sypatykami naszej jednostki, lokalnymi przedsiębiorcami, instytucjami i przede wszystkim mieszkańcami Pinczyna uda się zebrać kwotę ok. 50 tyś złotych, która pozwoli dopiąć montaż finansowy na ten cel. Aby przyspieszyć zbiórkę nasi druhowie przekazują cały pobrany ekwialent za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, który wypłacany jest przez urząd gminy. Chcielibyśmy również poinformować, że tegoroczny kolportaż kalendarzy strażackich będzie również przeznaczony na ten cel.

Nowy samochód to nie zakup tylko dla kilkudziesięciu osób, które wyjeżdzają do zdarzeń na terenie Pinczyn, gminy Zblewo czy powiatu. Nowy samochód to zakup dla nas wszystkich, dla poprawy bezpieczeństwa naszych domostw, rodzin, całej naszej okolicy i bliskich. Nasza zbiórka to inwestycja w zmniejszony czas dojazdu co jest sprawą kluczową w wielu zdarzeniach takich jak: pożar, wypadek czy nagłe zatrzymanie krążenia w przypadku braku wolnej karetki. Postęp cywilizacyjny oraz angażowanie sił i środków straży pożarnej wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, którego nie jesteśmy wstanie już "upchać" na naszym obecnym wysłużonym 31-letnim samochodzie marki Star 244.

Dziękujemy, że jesteście z nami i wierzymy, że razem możemy wiele.