Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pożar młodnika - Jaroszewy (gm. Skarszewy)

 Dnia 21.06.2018 około godz. 15:41 zostaliśmy zadysponowani do pożaru  młodnika w m. Jaroszewy (gm. Skarszewy). Pożarem objęte było ok 70 arów poszycia.

 

 

 

 

Na miejscu zdarzenia zastaliśmy pożar ok 70 akrów poszycia młodnika sosnowego. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 4 prądów wody na palące się poszycie. Wykonana została przecinka aby móc dostać się do centralnego obszaru pożaru. Duże zadymienie oraz gęsta roślinność wymusiła pracę w sprzęcie AOUO. W związku z dużym zapotrzebowaniem wodnym zostały zadysponowane dodatkowe siły i środki. Przybyły na miejsce zdarzenia zastęp z OSP Pogódki, na oddalonym stawie utworzył punkt czerpania wody. Na miejscu pracowały również zastępy OSP Zblewo, OSP Bobowo oraz JRG Starogard Gd.

W trakcie działań w Jaroszewach dwukrotnie został zadysponowany nasz trzeci zastęp SLKw do usunięcia powalonych drzewa na jezdnię (Pinczyn ul. Pałubińska oraz Semlin)

SiS:
GBA 2,5/16 | GCBA 10/32 - OSP Pinczyn
GBA 2,5/20 | GCBA 5/42 - OSP Zblewo
GCBA 5/24 - OSP Pogódki
GBA 1,6/16 - OSP Bobowo
SLRR - JRG Starogard Gd.